nedeľa 29. septembra 2013

Zemiakové knedlíky plnené údeným mäsom na špenáte

   Neviem, aký vzťah máte ku špenátu, lebo väčšinou je to pomerne dosť zatracovaná zelenina. U nás je to naopak. Včera sa manžel vrátil z trhu s velikánskym saklom čerstvého špenátu. Samozrejme ma to potešilo, ale zároveň mi to urobilo trocha škrt v mojich plánoch varenia. Sobotňajší obed sa už dováral, keď prišiel, takže špenát som musela variť dnes, aby nezvädol.

Čo na to: 


zemiakové knedlíky
500 g zemiakov uvarených v šupke
polohrubá múka cca 11 - 12 PL
detská krupica cca 3 - 4 PL
mlieko cca 5 PL
soľ 1 čL
rastl. maslo 1/2 PL
1 vajíčko


plnka do knedlíkov: 
400 g údeného mäsa
1/2 cibule
2 strúčiky cesnaku
100 g taveného syra (ale môže byť aj tvrdý syr postrúhaný)
trocha pretlačených zemiakov
drvené chilli
mčk
1 vajíčko (surové)

špenát
špenátové listy cca 700 g
olej cca 4 - 5 PL
kúsok masla
3 PL hladkej múky (mierne kopcom)
1 vajco
smotana na varenie cca 1 - 1,5 dl
mlieko podľa potreby
soľ
mleté čierne korenie (mčk)
cesnak podľa chuti (asi 5 strúčkov)

Ako na to:


Cesto na zemiakové knedlíky som robila podobne ako cesto na slivkové gule, kde je uvedený postup. Akurát som teraz pár lyžíc múky nahradila detskou krupicou. Lepšie sa hnietlo a nelepilo to tak. Z cesta vyformujeme valček a z neho odkrajujeme primerané kúsky cesta, ktoré sformujeme do guľky a na doske roztlačíme na placku, resp. kruh. 
Na cesto naložíme plnku a uzavrieme ju do cesta, celkom ako keď robíme ovocné knedlíky. 

 

Potom knedlík položíme spojom do múky na doske a sformujeme ho do úhľadného pravidelného tvaru. 
Kým plníme knedlíky, dáme variť vodu do väčšieho hrnca, prihodíme soľ a do vriacej vody vkladáme knedlíky.

Pridáme aj 1 - 2 PL oleja, aby sme zabránili zlepovaniu knedlíkov počas varenia.
Trocha ich podberieme varechou a občas aj pomiešame. Dbáme, aby voda neustále mierne vrela počas cca 10 minút varenia knedlí. Potom ich povyberáme dierovanou lyžicou, necháme odkvapkať a uložíme ich do misy s kúskom masla. Misou zatrasieme, čím sa knedlíky dostanú do pohybu a pomastia sa samé :-). Poloprikryté necháme stáť na teplom mieste.

Plnka: Mäso pomelieme nahrubo, (ja som ho len krátko mixla, nechcelo sa mi rozťahovať mlynek), pridáme nadrobno pokrájanú cibuľu, prelisovaný cesnak, tavený syr (alebo postrúhaný eidam), pridáme trocha z pretlačených zemiakov (ja som dala asi 2 PL), okoreníme podľa úvahy a nakoniec rozklepneme vajco. Všetko spolu zmiešame....miešame zľava doprava a potom opačným smerom :-))))
Nebolo by na škodu pridať aj trocha čerstvej petržlenovej vňate alebo pažítky. Spamätala som sa trocha neskoro, čo sa týka fotenia



Špenát: špenátové listy zbavíme koreňov a listy nahádžeme do drezu, kde ich vo väčšom množstve vody poriadne preperieme. Potom listy vyberieme, preložíme ich do veľkej misy a špinavú vodu z drezu vypustíme :-) . Drez opláchneme a listy špenátu vrátime späť, kde ich opätovne premyjeme. 


Čisté listy špenátu  vložíme do väčšieho hrnca či kastróla, pridáme vodu  asi do polovice objemu, prikryjeme pokrievkou a dáme variť. Od chvíle, keď začne var, varíme už len dáke 3 - 4 minúty. 
Špenát zlejeme, ale vodu zo špenátu zachytíme do nejakej nádoby.
Scedený špenát posekáme nožom, alebo ho radšej mixneme, aby sme urýchlili celú prípravu.
V rajnici necháme rozohriať olej s maslom, pridáme múku a miešame, pripravíme okrovú zápražku. Potom dáme bokom a rýchle prilejeme časť schladnutej špenátovej vody, pričom stále miešame, aby zápražka nezhrčavela. Vrátime späť na platňu, pridáme mixnutý špenát a varíme, pričom stále kontrolujeme a miešame. Pridáme buď trocha smotany alebo mlieka. Miešame a keď začne vrieť, začína i hustnúť. Do horúceho pridáme rozklepnuté a rozmiešané vajíčko a osolíme a okoreníme. Necháme povariť asi 5minút a ak nám vyhovuje hustota, odstavíme z platne. Ak je špenát veľmi hustý, prilejeme mlieko a zasa trocha povaríme. 
Do odstaveného špenátu pridáme pretlačený cesnak a dochutíme soľou a mčk.

 
 "Vegetovci"  isto neodolajú a asi si šprcnú  trocha tej svojej "drogy".

Knedlíky podávame preliate špenátom


 a poviem vám, je to dokonalé... mňamka ako vyšitá.


Skrúcanky

 
   Tieto skrúcanky som vôbec neplánovala robiť, plánovala som čosi iné... no nemala som naporúdzi to, čo som mala mať... A lístkové cesto som nechcela v chladničke posúvať zboka nabok, tak som z toho vyrobila tieto poskrúcané čudá. Žiaden zázrak to teda nie je, to je jasné. Skôr taká rýchlovka, nápad ako minúť...ale inak je to celkom dobrý snack, vážne :-) až na tie kalórie (ako obvykle).


Čo na to:

lístkové cesto
pikantná horčica
pikantná chilli omáčka (napr. na kura)
schwarzwald. šunka alebo špek
vajce na potretie
rasca na posyp


Ako na to:

Lístkové vaľkané cesto


rozbalíme a pokrájame radielkom na pásiky. Potrieme ich niečim pikantným - ja som na to použila thajskú chilli omáčku a francúzsku horčicu - to prvé je sladkasté, to druhé je kyslé jak .....  takže dokopy s tým lístkovým to išlo dobre dokopy. 
Na potretý pás položíme tenší plátok slaniny


alebo schwarzwaldskej šunky


a pásik v polovici prehneme a zložíme na seba.


Preložené pásiky skrútime a položíme na plech s PNP.  Niektoré majú tendenciu sa narovnať, vykrúcajú sa z tej zakrútenosti :-), tak im v tom zabránime špáradlami... Akurát že špáradlá sú z tenkého dreva a to je horľavé... to mi teda malo napadnúť a špáradlá som mala vopred chvíľu namáčať vo vode. No ale to teda niekedy nabudúce, ak bude nabudúce.


Samozrejme že špáradlá treba po upečení povyberať, tak sa z toho nestrieľa. Ale .. predsa len...
Tie slaninkové chutili očosi lepšie ako tie schwarzwaldské. Aby som nezabudla, trocha ich treba potrieť rozšľahaným vajom a posypať niečim. Ja som posypala rascou.
Pieklo sa to pri 180tke teplovzdušne... ako dlho, to ani neviem... no treba chvíľami skontrolovať. Určite to bolo dlhšie ako 15 minút, ale fakt som to neregistrovala.




streda 25. septembra 2013

Minichleby

   Už zasa párkrát sme kúpili chlieb, ktorý nám nechutil. Buď bol ako piliny alebo ako tehla, zle vykysnutý, kyslý... a pritom to bol chlieb, ktorý najčastejšie kupujeme.. Tak som si povedala, že zasa po dlhšom čase dáky upečiem.
    Aj u Vás doma je taký záujem o pätku z čerstvého chlebíka? Vždy hovorievam, že by sme mali piecť chlieb hviezdicového tvaru, aby sa každému ušla pätka. 
Teraz, ked som zamiesila cesto na chlieb,
spomenula som si na to. No a keďže chlieb hviezdicového tvaru upiecť neviem, napadlo mi upiecť minichleby, aby každý mal svoju pätku :-) Inak, na fotkách mi tieto minichleby pripomínajú malých chrústikov. 

  Čo na to:

210 g biga
  50 g ražná múka
150 g celozrnná pšeničná múka
230 g chlebová múka T650
  15 g čerstvé droždie
130 ml voda (vlažná)
  70 g šľahačková smotana
  60 g biely jogurt
  50 g masťkačacia
    2 KL soľ
    1 KL cukor
    2 PL zemiakové vločky
    1 tbl.celaskon
    2 KL majoránka
    1 KL rasca
  1/2KL červená paprika mletá 

 Ako na to:

Odvážime bigu a necháme ju ohrievať napr. v tanieri na izbovú teplotu. 
Pripravíme kvások z droždia, cukru a vody, necháme ich cca 10 min stáť v teple. Múky odvážime, zmiešame so soľou a rozdrveným celaskonom a misu s múkou dáme nahriať do MW.  Keď vzídu kvasnice,  vlejeme ich k múke a pridáme šľahačku s jogurtom ( namiesto 130 g acidka, ktoré som nemala doma). Pomiešame, pridáme ešte koreniny, zemiakové vločky (alebo 2 PL roztlačených zemiakov) a bigu a po chvíli miesenia len tak rukou pridáme ešte roztopenú masť(nie horúcu). Premiešame a vložíme do nádoby DP. Cesto bolo tak akurát, ale nabudúce, keď budem tieto chrústiky robiť, pridám viac vody -  150 ml .
Pokojne však môžeme všetko nahádzať do DP hneď na začiatku, samozrejme rešpektujúc obvyklé zásady - najprv tekuté a potom sypké ingrediencie.

Vykysnuté cesto vyklopíme na pomúčenú dosku, cesto párkrát preložíme a sformujeme bochník. Ten rozdelíme na 8 kúskov a z nich sformujeme chrústikov. Necháme na doske prikryté utierkou asi 20 - 30 min.
Medzitým vyhrejeme rúru na 200 °C. Potom chrústikov nakrojíme buď ostrým nožom alebo žiletkou a potrieme rozmiešaným vajíčkom. Môžeme posypať obľúbenými semienkami a soľou.


Pečieme cca 20 minút, pričom vnútrajšok rúry občas posprejujeme vodou.


Hotové povykladáme na mriežku a poprskáme vodou (ja som ich potrela mliekom ).

sobota 21. septembra 2013

Makovník a obyčajné tvarohové buchty






Čo na to:

450 g polohrubej múky
150 g hladkej múky
1/2 čerstvého droždia
300 ml mlieka
2 žĺtky
120 ml oleja
1/2 čL soli
3 PL cukru

Plnky:

maková - 200 - 250 g zomletého maku, cukor podľa chuti, 1 čL škorice, hrozienka, 1,5 dl mlieka - mlieko dáme do rajnice zohrievať, pridáme pre začiatok 3 PL cukru, necháme rozpustiť a do horúceho vysypeme mak.  Doplníme cukor (ak treba), chvíľu miešame, kým sa odparí tekutina a plnka primerane zhustne. Dáme vychladnúť. 
tvarohová - tvaroh zmiešame s cukrom a žĺtkom ( ja niekedy nedávam žĺtko, podľa toho, aký mám tvaroh...teraz som mala taký 1/2 kg kýblik tvaroh z Lidla, takže tam nedávam. Do Rajo tvarohu treba dať.)

Ako na to:


Cesto pripravíme buď v DP - klasika - najprv dáme tekuté zložky : mlieko, žĺtky, olej, pridáme múku, do jedného rohu soľ, do stredu droždie, ktoré zasypeme cukrom, spustíme program CESTO a chvíľami kontrolujeme, ako cesto vyzerá. Alebo cesto vymiesime ručne alebo hnetacími metlami, to je už jedno, cesto necháme vykysnúť.
Hotové, vykysnuté cesto


 vyklopíme na pomúčenú dosku


sformujeme ho a bochník necháme ešte dokysnúť



Rozdelíme ho na dve časti, z jednej bude makový závin a z druhej buchty
Každú časť cesta rozvaľkáme


 

 Cesto na závin pokvapkáme maslom, rozotrieme ho a nanesieme naň vychladnutú makovú  plnku, 

 

rozhodíme po nej zopár hrozienok, stočíme, potrieme maslom, dáme dokysnúť a tesne pred vložením do rúry potrieme rozmiešaným vajcom. Ešte si ho poistíme, aby nepraskol, takže ho na niektorých miestach poprepichujeme vidličkou. Dáme do rúry piecť na 190 °C a pečieme, kým nezíska peknú zlatohnedú farbu


Cesto na buchty tiež rozvaľkáme, pokrájame na štvorce, naplníme tvarohovou plnkou. Urobíme bochníčky, ktoré na doske rukami upravíme a kladieme na plech s PNP. Opäť - pomastíme maslom, necháme dokysnúť 15 min., potrieme vajcom a dáme piecť.
Aby som nezabudla, hneď ako vložíme plech do rúry, postriekame vnútorný priestor vodou a môžeme zopakovať ešte raz  v priebehu začiatkov pečenia.




streda 18. septembra 2013

Bravčové medailónky




Čo na to:

panenka alebo bračové karé nakrájané na rezne (podľa počtu stravníkov)
čierne korenie (čerstvo namlieť)

marináda:
1 vajíčko
4 PL oleja
1 PL sójovej omáčky
trocha drveného chilli
mletá červená paprika
grilovacie korenie
provensálske byliny

šťava:
1 PL masla oleja
1,5 - 2 čL hladkej múky
zeleninový vývar alebo bujón
1 PL masla
cesnak

Ako na to:


Plátky panenky trocha pobúchame hánkami prstov, ak máme kotlety, odrežeme kosti a odstránime okolité časti mäsa tak, aby sme mali iba stred kotlety. Mäso trocha naklepeme, posypeme namletým čiernym korením a dáme bokom. 
Zatiaľ pripravíme marinádu vyšľahaním oleja, vajíčka a sójovky, pridáme koreniny a dobre prešľaháme. Vyberieme si vhodnú nádobu s vrchnákom ( takú, aby po vložení mäsa a marinády bola plná) a vložíme do nej medailónky, pričom ich polievame marinádou pomocou lyžice. Nádobu uzavrieme a odložíme do chladničky do nasledujúceho dňa.

Ďalší deň pripravujeme medailónky rýchlym krátkym opekaním, aby sme ich nevysušili. Keď povrch mäsa pritlačíme prstom, musí sa dať stlačiť, nesmie byť tvrdé. ( Pre istotu môžeme jeden kúsok vybraťa z neho kúsok odrezať). Hotové kladieme na nahriaty tanier alebo misku, jemne posolíme, zakryjeme a potom už rýchlo dokončíme šťavu.
Do výpeku dáme múku, trocha ju orestujeme, pridám trocha drveného chilli, provensálskych byliniek, pomiešame a po chvíľke zalejeme horúcim vývarom (1,5 dl) (pozor, nepopáliť sa). Dáme späť na platňu povariť a trocha zredukovať (kto robí len pre dospelých, môže do šťavy šmyknúť pol panáka koňaku). Ak sa nám už pozdáva konzistencia, prihodíme maslo, zamiešame len aby sa roztavilo a už odstavíme. Primiešame prelisovaný strúčik cesnaku.

Do pripravených tanierov s prílohou dáme horúcu šťavu a do nej vložíme medailónky, ktoré aj zvrchu prelejeme lyžicou šťavy. Komu sa žiada, môže na  medailónky položiť vopred pripravené volské očko :-)





Domáce pletenky

Nemám veľmi v obľube pečivo, ktoré sa predáva v obchodoch. Úplná hrôza sú tie obyčajné rožky z Kauflandu. Keď trocha postoja, tak sa už vôbec nedajú jesť. Tak čo človeka napdne, ako si pomôcť? Jasne, dá ich do rúry zohriať alebo ako môj muž, ktorému sa nechce čakať, fukne ich do hriankovača.
Príšerné! Rožky sú ako prach. Rožky z Lidla, Tesca, Billy sú ako z gumy. Na povrchu vyzerajú celkom fajn, no ak začnete žuť, nemá to konca... guma, guma!
Tie obchody za to asi nemôžu, berú pečivo, aké pečú pekárne.

Ale veď ja viem, že za komančov sa jedli. Veď aj teraz sa jedávajú (ja nie! a just nie!), ale zmenili sa časy, už naozaj by to mohli robiť lepšie. Majú kadejaké vymoženosti v pekárňach, zahraničné linky, ale furt len chrlia tieto trápne produkty. To akože prečo? Lebo sú lacné? A musí byť lacné vždy hnusné?

No dobre, to bola jedna kategória pečiva. Kaiserky sú dosť známe pečivo a občas si ho kúpim napr. cestou do práce, keď som nestihla raňajky doma. Niekedy sa dajú akceptovať a občas je aj toto pečivo "nadraka".
Nedávno to bolo, chuť total bezvýrazná, akési nedopečené...  a vraj to robia z mrazeného polotovaru. No bodaj ich hus kopla! Ale veď keby dobré boli, tak ok... no nie sú.. teda nie vždy. Nedržia kvalitu.

Také že celozrnné rožky z Kauflandu poznáte? Stoja o dosť viac ako tie obyčajné, či štandardné. Kupovali sme ich, chutili nám. Ale postupne sa na nich stále niečo menilo a teraz je to už akoby iný výrobok. Je to menšie, vo vnútri akoby nedopečené a chuť je podobná, no nie som si už vôbec istá, či to je ten istý výrobok.
Nebudem tu menovať plejádu pečivových výrobkov, ale keď sme sa v škole dozvedeli,aké rôzne aditíva sa dávajú do pekárenských výrobkov, došlo mi nevoľno. Radšej na to nemyslieť, lebo to by už človek vlastne nemohol nič kúpiť. Na druhej strane, ak budeme pred tým zatvárať oči a kupovať tie "fejky"  i ďalej, tak za pár desiatok rokov môžeme byť prekvapení svojimi diagnózami. Až potom začneme rozmýšľať, aké svinstvo sme pojedli a prečo?
Nie je lepšie teda premôcť sa a urobiť tomu koniec? Obetovať trochu času a urobiť pre svoju rodinu pečivo, v ktorom sú normálne veci a nie farby, stabilizátory, zmäkčovadlá, urýchľovače, zvýrazňovače chutí, podporné čudné pomocné kypridlá, konzervanty a čo ja viem čo ešte som zabudla? Veď ak  človek trocha rozmýšľa a pozrie sa na pečivo, ktoré je nafúknuté, a pritom má smiešnu hmotnosť, musí mu napadnúť, že niečo tu nie je v poriadku. (To len môjmu mužovi také veci nedochádzajú.) Cesto má byť pekne vykysnuté na dvojnásobok, ale do nekonečna to normálne nejde.
Môžete si prečítať i tu a pozrieť tu 

Ja viem, že som sa príliš rozkecala, ale štve ma to. Väčšina ľudí chodí do práce a potom  v unavenom stave miesto oddychu má ešte doma vypekať pečivá a chleby? No ale keď tá kvalita...  Tak mi napadlo, ako by sa asi pekárom páčilo, keby po svojej pracovnej šichte prišli domov a museli by napríklad... napríklad by museli začať učiť svoje decko doma, lebo v škole to odflákli... ? Ako by sa im pozdávalo, keby si museli šiť oblečenie, pretože to kúpené by sa nedalo nosiť, lebo by v ňom bola kopa chemikálií a zle by aj sedelo... Ako by sa im páčilo po práci ísť pásť husy, dojiť kravy... hmm? Ale to sa týka skoro všetkého, skoro každého. No a to už som zabŕdla do veľkého problému asi...

Tak prejdime radšej k tomu môjmu pečivu.



Čo na to:

200 g celozrnná pšeničná múka
300 g hladká múka výberová
1 tbl. celaskonu
2 PL zemiakovej kaše
320 ml mlieka
1/2 čerstvého droždia (21 - 23 g)
2 PL masla
1 žĺtok
1 čL kryšt. cukru
1,5 čL soli

na potretie: žĺtok + trocha mlieka
na posypanie: ľubovolné semienka, soľ 

Ako na to:

Mlieko zohrejeme v MW, pretože potrebujeme ho mať vlažné (nie horúce!!!), dáme doň cukor a rozmrvené droždie. Necháme vzísť kvasinky cca 5 minút. 
Zatiaľ odvážime a preosejeme obidve múky, pridáme do nej soľ a rozdrvený celaskon, premiešame a dáme do MW roztopiť maslo.
 Do nádoby DP  nalejeme mlieko s kváskom, vyklepneme doň žĺtok a prilejeme roztopené maslo. Potom nasypeme múku a pridáme zemaky. Spustíme program na miesenie a kysnutie cesta.

Vykysnuté cesto vyklopíme na mierne pomúčenú dosku,


 cesto trocha rukami prepracujeme a sformujeme.


Rozrežeme ho na 8 rovnakých dielov, ktoré sformujeme do valcovitých tvarov


Tieto valčeky v rukách trocha natiahneme a rozrežeme na 3 pozdĺžne kúsky, ktoré zošúľame a potom prepletieme. Ja som si to trocha zjedodušila... vidno na obrázku


Prepletieme ich ako copík, koniec trocha zahneme do spodu a pletienky kladieme na plech s PNP


Povrch pletienok potrieme olejom - len mierne, aby pri nasledovnom kysnutí nepraskalo cesto. Vložíme ich do rúry cca na 30 minút a necháme ich pri najnižšej možnej teplote rúry dokysnúť. Po tej polhodine vyzerajú takto


Rúru nastavíme na pracovnú teplotu 190°C. Kým sa rúra zahrieva, potrieme pletienky žĺtkom rozšľahaným s mliekom, posypeme soľou a semienkami (niekto nemá rád hrubozrnnú soľ, tak posypte obyčajnou)


a keď je rúra vyhriata, vložíme pletienky dnu a súčasne posprejujeme vnútorný priestor rúry. Piekla som ich 15 minút (horný a dolný ohrev s ventilátorom), prepečené boli fajn, ale zvrchu vyzerajú tmavšie - to kvôli tomu nagebreniu žĺtka na konci...nabudúce skúsim potrieť len bielkom zmiešaným s mliekom. :-)


Hneď po vybratí z rúry pletienky jemne posprejujeme vodou a dáme ich vychladnúť na mriežku



Pletienky sú výborné a keď to povedal môj muž, môžete tomu veriť, lebo on len tak niečo nepochváli.Kvôli tomu večeral aj druhýkrát :-D:-D:-D


Mali sme ich aj dnes na raňajky a pokojnosť maximálna :-)



utorok 17. septembra 2013

Grilovaný losos


Tento recept na lososa je veľmi jednoduchý, ale asi práve preto aj najlepší. V jednoduchosti je krása, takže pri tejto lahodnej rybke netreba vymýšľať žiadne finty ani zložité úpravy.




Čo na to:

losos
drvené čierne korenie (alebo mčk)
soľ
olivový olej
citrónová šťava
čerstvý kôpor

uhorkové paličky s (kôprovým) dressingom:
1 menšia šalátová uhorka
3 PL kyslej  smotany
3 PL bieleho jogurtu
1/4 čL mčk
soľ podľa chuti
trocha sójovej omáčky
trocha balzam. octu
kôpor

príloha: opekané zemiaky
zemiaky, soľ, múka, mletá paprika, mčk

Ako na to:

Z rybky si odkrojíme potrebný počet kúskov - také 150 - 170 g porcie. Na koži urobíme ostrým nožom asi 2 zárezy a porcie ryby


pokvackáme citrónovou šťavou z obidvoch strán, chvíľu počkáme, aby sa šťava vsiakla.  Potom porcie ryby okoreníme mčk a osolíme



a odložíme ich do chladničky asi na pol hodiny.


   Zatiaľ pripravíme šalát a opekáme zemiaky, ktoré sme si dali cca 5 predvariť. Zliate zemiaky posypeme trochou múky zmiešanej s paprikou a mčk, prípadne i drvenou rascou. Poprehadzujeme ich v hrnci, aby sa múka rozptýlila. Potom ich vkladáme do panvice s rozpáleným olejom a opekáme dozlatista.

   Uhorkové paličky - ošúpanú uhorku pokrájame na hrubšie kolieska a tie rozkrájame na paličky alebo na hranolky. Dáme ich do misky, pridáme trocha soli, mčk, lyžičku sójovej omáčky, nakrájaný kôpor (ja som nemala :-( tak som nedala... ani mrazený som nenašla) , capneme jogurt  a smotanu a celé to zamiešame. Dochutíme balzamikovým octom a dochutíme podľa svojho jazýčka. Šalát dáme do chladničky. 

   Namarinovaného lososa vyberieme z chladničky a do grilovacej panvice dáme pár kvapiek oleja. Kúsky ryby vkladáme do panvice a necháme ich opekať zo všetkých strán. Celkový čas tohto grilovania má byť čo najkratší, aby sa rybka vo vnútri nevysušila. Dala som si pozor, aby grilovanie netrvalo dlhšie ako 7 minút. 


Po vybratí z panvice rybku udržujeme v teple, aby nevychladla, kým sa urobia ďalšie kusy. 

Podávame s mesiačikom alebo kolieskom citróna. 


Lososa mám rada skoro ako bryndzové halušky :-) 

Ešte doplnok - niekedy porcujem lososa podobne ako kapra - na podkovičky. Ale to len v prípade, že ide o menšiu rybu ako bola táto dnešná.  Ale to je asi zrejmeé 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...