nedeľa 11. januára 2009

Fantastické kuracie prsia na smotane

    Aj keď si myslíte, že recept je notoricky známy, ja ho uvediem. Aj praženica je notoricky známa, a minule na Spektre varili dvaja chýrni kuchári práve praženicu. :)  My toto jedlo proste milujeme, je fantasticky dobré.


 Čo na to:

2 páry kuracích pŕs,
veľká cibuľa,
5 strúčikov cesnaku,
1 chilli paprička,
olej, soľ,
červená prášková paprika sladká,
1/2 lyžičky mletého korenia,
1 čL vegety,
1 šľahačková smotana,
 citrónová šťava

Ako na to:

Cibuľu pokrájame na malé kúsky, cesnak na plátky a dáme osmažiť na olej (stačí slnečnicový) . Potom  k tomu pridáme  prsia pokrájané na také väčšie kúsky a miešame. Mäsko zbelie. Primerane osolíme, pridáme červenú papriku, chilli papričku, korenie a pomiešame. Chvíľu to celé restujeme.


Parádne to vonia, tak si to užijeme a potom to podlejeme vodu asi do troch štvrtín a miešame a necháme to dusiť pod pokrievkou. Keď tá dobrota tak dobre vonia, musíme poriadne prehĺtať, aby nám slinky netiekli kútikmi.

Keď je už  mäsko mäkké, tak  si nalejeme šľahačku do misky a do nej dáme asi 3 čL hladkej múky a prešľaháme metličkou,  aby nezostali v zátrepke hrudky. Potom zátrepku nalejeme k  mäsu a povaríme pár minút. Nakoniec  ešte dochutíme citrónom do finálnej podoby. Pozri aj tu 

P.S. Odkazujem anonymovi (alebo anonymom), ktorý nevie "stráviť" (nevedia "stráviť") prídavné meno ´fantastické´ v názve tohto postu, založte si svoj vlastný blog a v ňom si hoc aj každé jedlo označte za fantastické. A vaše návrhy, ako mám nazvať jedlo, tým pádom zužitkujte na svojom vlastnom blogu. Uvarte, odfoťte, napíšte post, vložte fotky. A potom čakajte na reakcie tých najmúdrejších vševediacich Kecalov, ktorí vám prídu povedať, čo ste zač a poradiť, lebo oni sa vyznajú vo všetkom!
No a ja vás mám na háku, anonymkovia, ktorí sa na blogy chodíte odbavovať, aby ste si zdvihli svoje sebavedomie!

4 komentáre:

Anonymný povedal(a)...

Beáta,
preco si myslís, ze tento recept je fantastický?
Je presne taký ako vsetky ostatné a ich autori sú
viac sebakritickí!
Myslís, ze si objavila Ameriku?
Tak dievca, to sa poriadne mýlis.

nigina povedal(a)...

Milý Anonymous :-),

1) nie som Beáta, ale nevadí... ;-)

2) nemyslím si, že recept je fantastický, fantastické je to jedlo, nám veľmi chutí, a preto ho ospevujeme... A napísané to je aj v úvode článku.

3) Amerika už bola objavená, takže našťastie, nie je to na mne :-D

4) Ja sa občas mýlim, tak ako hocikto iný (alebo že by okrem teba?).. ale vraj - mýliť sa je ľudské

5) A teraz si ty na rade, anonymous, priznaj, že si sa sem prišiel "odbavovať" a zvyšovať si vlastný pocit dôležitosti :-D :-D deptaním iného... Nejak sa ti to nepodarilo, nezdeptal si ma. Maj sa pekne, Fantomas :-)


Zuzka povedal(a)...

Náhodou aj pre mňa je toto jedlo FANTASTICKÉ.
Moja mama ma ho učila rovnako. Mňam. :)

nigina povedal(a)...

Zuzi, vďaka :-) Aj mňa ho naučila mama a celú prípravu som videla aj na tv-stanici Paprika, kde to robil nejaký maďarský kuchár. Tak nebolo to nič nového, ale on to varil v prírode, niekde v horách. Skvelá pochúťka :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...