utorok, 24. februára 2009

Dusené cibuľové rezne

   

Čo na to:

70 dg karé, soľ, mčk, strúhanka, 3 vajcia, 2 - 3 PL mlieka, 1 velikánska cibuľa, 1 čL sladkej červenej papriky, asi 4 PL oleja, kúsok šunky (alebo údeného mäsa)
zálievka - 1 PL horčice, 2-3 PL kečupu, 1 čL vegety, 1 čL zmesi na steak, 1 PL roztopeného masla (ja som dala radšej olej)

Ako na to:

Karé nakrájame na rezy, nakrojíme okraje a vyklepeme. Ak sú rezy príliš veľké, prepolíme ich, aby sa nelámali, keď bude jedlo hotové (lebo sú dosť mäkké), ale nie je to podmienka. Plátky mäsa rozložíme na dosku a osolíme a okoreníme mčk.
Potom zoberieme mikroténové vrecko, dáme doň strúhanku a rezne v nej postupne vyklepávame (takto nebudeme mať strúhanku po celej kuchyni).
Rozšľaháme tri vajcia s 3 PL mlieka a trochou soli, dáme rozpáliť na panvicu olej a rezne postupne namáčame do vajec, necháme trocha stiecť a šup s nimi na panvicu. Opečieme ich narýchlo po obidvoch stranách a vyberieme na tanier.
Cibulisko ošúpeme a pokrájame na plátky (bud kolieska alebo polmesiačky), vhodíme do tlakového aparátu (neviem, ako to nazvať, lebo sú hrnce a kastróly), čiže do papiňáku, pridáme výpek z panvice (ak treba, ešte trocha oleja). Cibuľu chvíľu restujeme, pridáme trochu červenej papriky a kúsok pokrájanej šunky (ale z ozajstného mäsa, nie tie umelé šunky z agaru a rôznych plnív). Zalejeme hrnčekom vody a zálievkou, ktorú sme si prichystali. Do tohto základu vložíme mäso, aby bolo trochu prevrstvené cibuľovým základom.
Uzavrieme papiňák, počkáme, kým sa v ňom vytvorí dostatočný tlak a nastavíme si kuchynské minútky na 15.
Zatiaľ si pripravíme vhodnú prílohu, či šalát, či ryžu.
Hotové mäso je báječne mäkulinké a šťavnaté. Šťavu môžeme na záver trocha dochutiť soľou, ak treba alebo vegetou.


2 komentáre:

Anonymný povedal(a)...

Motýlová, robila som podla vasho receptu toto mesko. Dakujem pochutnali sme si. Budem to robit odteraz :-)

Pozdravuje Magda :-)

motýľová povedal(a)...

Ospravedlnujem sa za nereakciu :( Ale az teraz som si vsimla, ze tu je.
Teší ma :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...